Akkreditált érzelmi kompetenciafejlesztő képzés (2024. december 6-8.)

A képzés címe
A belső iránytű – tapasztalati tanulás alapú képzés az érzelmi nevelés fejlesztéséhez

A képzés célja az érzelmi nevelés fontosságának és lehetséges eszközeinek bemutatása. A képzés alatt olyan sajátélményű gyakorlatokkal dolgozunk, amelyek segítenek közelebb kerülni a saját magunk által megélt érzelmekhez, fejlesztik az empátiát, ezáltal könnyebben megérthetjük mások érzelmeit, elfogadhatjuk problémás kapcsolatainkban a nehézséget okozó viselkedési módokat, mintákat. Olyan módszereket mutatunk be, és tanítunk meg, amelyek alkalmasak arra, hogy gyerekek, kamaszok vagy felnőttek körében segítsék az érzelmekkel való ismerkedést, az empátia fejlesztését vagy önismereti kérdések, témák megfogalmazását, azokon való közös gondolkodást.

A képzés bemutatása
A képzés 2021-es akkreditációja óta 6 alkalommal tartottuk meg, és összesen 101 tanúsítványt adtunk ki. A korábbi résztvevők ezeket írták a képzésről:

„A képzés felhívta a figyelmemet arra, hogy még mindig sokkal jobban kellene kezelnem az érzelmeimet, ha valami olyan eset érint meg ami esetleg nem esik jól számomra. Úgy érzem, segített a hirtelen érzelemkitöréseim kezelésében. Sokkal jobban végig kell még mindig gondolnom mit hogyan lehet, hogyan kellene lereagálnom. Nagyon jól összeállított és egymásra szorosan felépülő interaktív feladatok voltak. Hálásan köszönöm, hogy részese lehettem ennek a képzésnek!”

A képzés fókuszában a résztvevők és az ő saját érzéseik, élményeik vannak. Arra bátorítjuk a résztvevőket, hogy kerüljenek közelebb a belső világukhoz, ami által közelebb kerülhetnek tanítványaikhoz, családtagjaikhoz, kollégáikhoz. Ehhez művészeti, drámapedagógiai, mese- és élménypedagógiai módszereket használunk.

„Önmagam lehettem és megéltem a közösséget. Rácsodálkoztam a saját és egymás kincseire. Nagyon komoly, olykor fájdalmas dolgokkal is szembe kellett néznem, ugyanakkor ilyen felhőtlenül vidám és boldog is rég voltam! Köszönet az oktatónak és a segítőinek, valamint a képzésen résztvevő társaknak!”

A képzés vezetői: Szekeres-Kamondi Zsuzsanna és dr. Takács Nándor
Zsu, védőnő, mentálhigiénés segítő szakember, pszichodráma asszisztens. 10 éve Kalandozik és álmodozik, foglalkozik élménypedagógiával, táboroztat Bátor Tábortól Bárka Táborig, gyerekekkel foglalkozik és a pszichodráma módszerében elmélyülten képződik. Az érzelmi intelligencia fejlesztése egyik szívügye, hiszi és vallja, hogy az önmagunkkal való találkozás lehet önfeledt, játékos, mély és egyszerre felszabadító.

Nándi, vegyész, egyetemi oktató és mentálhigiénés segítő. A gyermekekkel és felnőttekkel való munkájában meghatározó fontosságú a Bátor Táborban eltöltött 5, és a Bárka Táborban eltöltött 6 év. A Károli Gáspár Református Egyetem óraadója, ahol pszichológus hallgatók pályaszocializációs gyakorlatait vezeti. Fontosnak tartja a biztonságos légkör megteremtését, illetve azt, hogy a képzés minden napján lehessen nevetni is.

„Az oktatók tudatos, higgadt, kiszámítható jelenléte nagyban hozzájárult a biztonságos légkör kialakulásához. Következetes kommunikációjuk és a feldolgozások alatti beszélgetésvezetésük kiválóan árnyalta az általuk bemutatott módszereket. Jelenlétük hiteles, őszinte, emberileg és szakmailag is építő volt. Receptre írnám fel őket mindenkinek.”

Kinek ajánljuk ezt a képzést?

  • segítő szakembereknek, akik szeretnének frissíteni az érzelmekkel kapcsolatos módszertani eszközeiken;
  • pedagógusoknak, akik fontosnak tartják az érzelmi nevelést az óvodás vagy iskolás korban;
  • szülőknek, akik szeretnék jobban megérteni a gyermekük érzelmeit;
  • bárkinek, akit foglalkoztatnak az önismereti kérdések, mások vagy saját működésének módja.

Miért érdemes elvégezni a képzést?

  • Megkönnyíti megérteni akár a gyerekek, akár a felnőttek reakcióit, így könnyebben el tudod fogadni a másikat akkor is, ha nem értesz vele egyet.
  • Új módszereket tanít, hogyan lehet játékosan beszélgetést kezdeményezni érzelmekről, belső világról.
  • Segít abban, hogy fejlődj az önismeretedben, megismerd magad újszerű, szokatlan oldalaidról.

„Felülmúlta az elvárásaimat, mert nemcsak megfelelő ismereteket és jól használható témafeldolgozási javaslatokat kaptunk, de közben nagyon jól is éreztük magunkat, sőt saját érzelmeink, egyes konfliktusaink megértéséhez is kaptunk kulcsot.”

Az érzelmi kompetenciafejlesztő képzésről további információ erre a linkre kattintva érhető el.

A képzés technikai információi
Ideje: 2024. december 6-7-8.
Helyszíne: KMO Művelődési Központ, 1191 Budapest, Teleki u. 50.
Részvételi díja: 41.900 Ft.
Akkreditációs órák száma: 30 (30 x 45 perc)
Alapítási engedélyének száma: 443/10/2021
Felnőttképzési nyilvántartási számunk: B/2020/004225

A három nap időbeosztása:
2024. december 06., péntek: 10.00-18.00
– 2024. december 07., szombat: 9.00-17.00
– 2024. december 08.., vasárnap: 9.00-17.00

Mit tartalmaz a részvételi díj?
A részvételi díj a képzés díját, az eszközök használatát, a terembérleti díjat, az adminisztratív munkát és mindhárom napra egy egyszerű tea-kávé büfét tartalmaz, szállás-, étkezési és útiköltséget nem foglal magába.

A jelentkezés feltételei
– A jelentkező határidőre befizeti a képzés részvételi díját;
– A jelentkező vállalja, hogy a képzés teljes idejének legalább 90%-án részt vesz;
– A jelentkező a megadott határidőre beküldi a záródolgozatát és az elégedettségmérő
kérdőívet.

Igénybe vehető kedvezmények

Amennyiben egy  költségviselőtől ketten jelentkeznek egy időben (vagyis ugyanaz a költségviselő, tehát csak egy számlát kell a két részvételi díjról kiállítanunk), úgy az első fő teljes részvételi díjjal vehet részt (41.900 Ft.), míg a második fő 20% kedvezményt kap a képzés teljes részvételi díjának árából (azaz 33.520 forintot kell fizessen). Így a képzés részvételi díja két főre egyösszegben 75. 420 Ft.-, átlagosan egy főre csupán 37. 710 Ft.- Ebben az esetben kérjük, jelentkezéskor tüntessék fel az űrlap Megjegyzés rovatába, hogy szeretnének élni az adott kedvezménnyel! Utólagos módosításra nincs lehetőség.

Amennyiben egy  költségviselőtől hárman jelentkeznek (vagyis csak egy számlát kell a részvételi díjakról kiállítanunk), az első résztvevő teljes részvételi díjjal vehet részt (azaz 41.900 Ft-ért), a második 33.520 forintot kell fizessen, míg a harmadik fő 20.000 Ft.-os kedvezményes részvételi díjjal jelentkezhet. Így a képzés részvételi díja három főre egyösszegben 95.420 Ft.-, átlagosan három főre csupán 31. 806 Ft.- Ebben az esetben is, kérjük, a jelentkezésnél tüntessék fel az űrlap Megjegyzés rovatába, hogy szeretnének élni az adott kedvezménnyel, utólagos módosításra nincs lehetőség!

A kedvezmény igénybevételének szándékát a jelentkezési lapon kell jelölni, azt utólagosan nem áll módunkban figyelembe venni!

A részvételi díj befizetése
A képzésen való részvétel feltétele a jelentkezést követő 5 napon belül a részvételi díj maradéktalan átutalása a következő számlaszámra:
11742032-21461541 (BMB 994 Bt., OTP Bank)

A jelentkezési lap kitöltése után közvetlenül egy automatikus megerősítőüzenetet küldünk, hogy beérkezett a regisztrációja (amennyiben nem találja a beérkező levelek között, kérjük, nézze meg a spam és a promóciók mappát is). Ezt követően 1-2 munkanapon belül küldjük a hivatalos értesítést a jelentkezés elfogadásáról a részvételi díjról kiállított díjbekérővel, mely alapján elutalhatja a részvételi díjat.

Amennyiben már átutalta az összeget, de önhibáján kívül nem tud részt venni és ezt 7 munkanappal a képzés indulása előtt jelezi felénk, úgy a részvételi díj 100%-át visszafizetjük. A kezdés előtti 7 munkanapon belül történő lemondás esetén a befizetett összeget nem áll módunkban visszatéríteni, azonban az egy másik képzési alkalommal felhasználható.

Jelentkezési  határidő:
2024. november 29., péntek

A maximális létszám 24 fő.
Amennyiben a határidő lejárta előtt megtelik a keret, úgy korábban zárjuk le a jelentkezés lehetőségét és elindítjuk a várólistát.

Amennyiben már elvégezted valamelyik képzésünket és elnyerte tetszésedet, kérjük, ajánld ismerőseidnek!

Jelentkezés az űrlapon, vagy érdeklődés munkaidőben az alábbi elérhetőségeken!

telefon: +36/70-670-1886
e-mail: demjan.szilvia@kalandokesalmok.hu

A Kalandok és Álmok csapata nevében üdvözlettel:

Demján Szilvia