December első napjaiban a Kárpátaljai Magyar Cserkészszövetség meghívására vezetőképző hétvégét tartottunk a Szinyáki Lelkigyakorlatos Házban. Életteli, erős egyéniségek, lelkes fiatalok, problémamegoldások, látogatások a komfortzónán túlra, tanulási helyzetek, fejlődések – ezek mind találkoztak és formálták egymást ezen a hétvégén.
További képek ide kattintva tekinthetőek meg!
További képek magtekintéséhez kattintson IDE!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
Újra élménypedagógiai kurzus a Pécsi Tudományegyetemen. A fakultatív tárgyként felvehető tanulmányok 2 credit-pontot és azon túl rengeteg tapasztalatot és egy újfajta pedagógus-szerep kipróbálását hozzák a hallgatók életébe. Külön öröm, hogy sokféle szak, és minden évfolyam képviseltetve van. Az első alkalom legfőbb tanulsága számomra az volt: ha van komoly és valós tét, akkor képesek odatenni magukat, és nem ijednek meg a kihívástól. Folytatás a komfortzónán túl.
További képek ITT találhatóak!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
Úgy tűnik, az élménypedagógia nem csak az iskolában lehet hasznos… erről tanultunk az Újpalotai Családsegítő Központ munkatársaival, igazán vidám keretek között. A társas kompetenciák fejlesztése a szociális szférában is elengedhetetlenül fontos. Ehhez szerettünk volna új eszközöket, játékokat, játékos feladatokat, gyakorlatokat átadni.
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
Nagyszerű képzés volt, egy felszabadult és tanulni akaró csapatban. Köszönjük, Szalonta!
További képek ITT találhatóak!
Reméljük, sikerült hozzájárulni a jó hangulatú tanévkezdéshez a felszabadult vidámsággal és a bátor kihíváskeresés izgalmával!
További képek IDE kattintva tekinthetőek meg!
Nyárzáróként, őszindítóként bibliai élménypedagógiai képzést tartottunk a Szent József Gimnáziumban. Reméljük, sikerült új erőt, lendületet adnunk az előttetek álló tanévhez!
Egy kis laza nagytábori levezetés – az első haladó bibliai élménypedagógiai képzésünk a Pécsi Egyházmegye felkérésére, a résztvevők és magunk fejlődésére és örömére.
További képekért kattints IDE !
További képekért kattints IDE !
Az első napon animátorként szerepelhettünk kicsivel több, mint 1.100 résztvevő előtt… Aztán délután az első workshop egy igazán lelkes csapattal zajlott 🙂
Csütörtökön volt Napernyős gyerekekkel folytattuk. Hát fel kellett kötni a gatyát, hogy új dolgot mutathassunk nekik 🙂 A második élménypedagógiai workshop jelentősen eltért az eddigiektől. Még előző nap megérett az elhatározás, hogy bátran lépjünk a magasabb kihívási szint felé… Így készült az aznapi alacsonykötélkert. Magas fizikai kihívás, és magas fokú együttműködés… erről szólt. 14.00-től 18.00-ig három csoport ment le, a legfiatalabb (Napernyőtáborban edzett (!) korosztálytól az idősebbekig.
A pénteki nap első foglalkozásán a legnagyobb létszámú csoporttal dolgozhattunk – 13 fővel. Az utolsó napra sikerült megépíteni „pályafutásom” leghosszabb és leginkább összetett feladatot hozó alacsony-kötélkerti pályáját… a lehető legtöbb döntést a résztvevőkre bízva. A közzétett képek is mutatják a kihívás szintjét, az erőfeszítések energiáját és a lelkesedést! A feldolgozás során kapott visszajelzések alapján igazi tanulási helyzet volt!
Végül az utolsó élménypedagógiai foglalkozása igazán méltó zárás volt. Csak ketten indultak el a rendkívül komplex és nehéz pályán, de olyan példamutató elszántsággal és akaraterővel, olyan hittel indultak útnak, hogy a végső siker nem is lehetett kérdéses! Együttműködésről, felelősségről, bizalomról és önbizalomról tanulhattunk.
…és mindez képekben:
Volt reggeli torna párnákkal gumicsizmában, jártunk a Minoszaurusz labirintusában, zseniális üveges táncot tanultunk, szódacsatát vívtunk, létrehoztunk egy zokni-csipesz szörnyet, megmentettük a turul madár tojásait, begyűjtöttük a plüssöket és még egy jó kis strandolásra is volt idő. Közben persze rengeteget nevettünk, játszottunk, tapasztaltunk és mind ezt egy gyönyörű környezetben 🙂
Egy résztvevőt idézve: „Ez egy jó csapat!” És valóban AZ volt 🙂
Ideális feltételek, jó hangulatú csoport, és egy kedves feladat. Remek példa a fokozatosság elvére…
Gyerekfoglalkozások és játék a Szülőkkel, medvevadászat, ejtőernyő, York, favágás, kocka és sok minden más.
Itt a NYÁÁÁÁÁÁÁÁR!
Haladó képzést mindig kiváltság tartani, hisz ide már a valóban és mélyen elkötelezett emberek jönnek. Akik megfertőződtek. Most sem volt ez másként. Egyéni utak, fejlődések, lépések… Bohóckodás, jókedv, vidámság… Tanulás, felismerés, szakmaiság…
Az első nap délutánján élménypedagógiai gyerekfoglalkozás megtekintésére és közös feldolgozására is volt lehetőség.
A régióban dolgozó tanároknak lehetőségük nyílt a Petőfi Sándor Program közreműködésével betekintést nyerni az élménypedagógia módszerébe egy egynapos szakmai nap keretén belül. Egy mondatban összefoglalva: „Minden pénteki napunk lehetne ilyen, nagyon rég nevettem ennyit.” Az eseményt a fogadó intézmény, a lévai és a prágai ösztöndíjasok hívták életre és valósították meg.
Ismerkedés az élménypedagógia alapvetéseivel, a komfortzóna tervezett és tudatos elhagyása, önkéntes kihíváskeresés. Legközelebb ősszel, a középiskolai tanárok számára hirdetett képzéssel folytatjuk!
Különleges padtárs címmel legújabb akkreditált továbbképzésünk első alkalma zajlott le április 7-9-ig. Különleges bánásmódú gyermekek hatékony élmény- és tapasztalat-orientált, differenciált nevelése alcímmel, kislétszámú csoporttal, vidáman indult a képzés. Köszönet a trénereknek (Nikoletta Kovács és Tóth Gabriella), és a létrehozásban közreműködőknek (Nagy Orsolya és Demjén Izabella)!
Reméljük még rengeteg résztvevővel lesz lehetőségünk megismertetni ezt az új képzésünket! Valamint azt is reméljük, hogy a többi alkalom is legalább ilyen sikeres lesz mint ez az első volt:)
A Kábítószerügyi Egyeztető Fórum meghívására élménypedagógiai képzést tartunk Győrben. A komfortzóna elhagyása, kihíváskeresés és végre újra szabadtéri foglalkozás jó időben, napsütésben! Magas fizikai kihívással járó teljes csoportos együttműködés, a facilitátor munkájának és módszereinek megfigyelésése és elemzése, mindenki a tanulási zónában…
A képzés harmadik napján már sok résztvevő kipróbálhatta magát facilitátori szerepben. Szellemes és kreatív feladatok születtek, bűbájos mesék a Merész Malacról, a vízre szomjazó Öreganyóról, a sövényen való átkukucskálásról, és a Csillagok Háborújának ürhajóiról. Mesék… az élménypedagógiáról. Mesés tervek – a folytatásról!
Élménypedagógiai kurzus a Pécsi Tudományegyetemen, ez volt a 2. alkalom. Az első foglalkozás tapasztalatai alapján igyekeztem magasra tenni a kihívást – és amit a képek elárulják, ez sikerült is! A hallgatók képesek voltak kihívást állítani maguk elé – de azért a facilitátor is izgalmas és tanulási helyzetekben gazdag szituációkat teremtett. Folytatás következik 🙂
Negyedik alkalommal tarthattunk élménypedagógiai képzést a Pécsi Püspökség támogatásával a Magtár Látogatóközpontban, ezúttal a Püspökség fenntartósága alá tartozó iskolák tanítóinak. Íme, néhány kép erről az igazán különleges alkalomról a hangulat érzékeltetésre!
Képzés-sorozatunk Nagyváradon kezdődött, az Ady Líceumban. Negyvennél is több pedagógus vett részt a a képzésen kilépve a komfort-zónából, egyenesen a Maslow-piramis csúcsai felé törve. Volt Ludas Matyival, Döbrögi urammal és az olasz ácsmesterrel, aztán Al Capone pókerbarlangjába érkeztünk, ahol a razzia miatt a hölgyek épp’ Fekete Pétert játszottak… Teljes élménypedagógiai szekvencia az egyéni döntésektől a páros kommunikációs helyzeteken át a kiscsoportos és a teljes csoportos munkáig. Befogadó közeg, ráismerések, AHA-élmények, tapasztalati tanulás…
A turné második állomása Brassó volt. Kimondottan nagy létszámú csoport (54 fő! – khm… khm… még kettéosztva is sok!), kimondottan nagy nyitottság és kimondottan élvezetes kalandok! Bőséges idő, jó játékok, intenzív visszajelzések… izgalmas percek!
Majd következett a harmadik állomás… Élménypedagógiai alapképzést 30 órában szoktunk tartani… hát, nagy ritkaság, hogy minden belefér, amit elmondani szeretnénk… Mire jutottunk akkor 20 órában? Kérdezzétek a dévai pedagógusokat! Kiscsoportos bútorkészítés (van, akinek zeneszóra,,,), utána szilvásgombócok az éhes bohócnak, végül póker… helyett Fekete Péter. Felemelően kedves visszajelzések… Déva vár… – visszavár!
A turné utolsó állomása Kolozsvár volt, a képzés szombaton reggel kezdődött. Újra két csoportban dolgoztunk. Jóval több ismerős, jóval több tapasztalat, jóval nagyobb szakmai kihívás volt valami újat adni a Nagytáborok többszörös résztvevőinek, a szeptemberi képzést elvégzőknek, tapasztalt, kísérletező kedvű, kihívást kereső pedagógusoknak.